YARDIM

Kaç farklı kargo seçeneği var?

Siparişlerinizin gönderimi için MNG Kargo seçeneklerimiz bulunmaktadır. Sipariş aşamasında kargo şirketi seçeneği tarafınızca belirlenmektedir.

Kargo ücreti ne kadar?

Kargo ücreti seçeceğiniz kargo şirketine veya toplam sepet tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple kabul edeceğiniz kargo şirketi ücretlerini dikkate almanız gerekmektedir.

Kargo Ücretleri
MNG Kargo İle;
  • 149,99 - 299,99 TL ve altındaki siparişlerinizin kargo bedeli 10 TL'dir.
  • 300 TL ve üzerindeki siparişlerinizde kargo ücretsizdir.
  • Siparişler 1- 5 iş günü içinde kargoya teslim edilir. (Pazar günü ve diğer resmi tatil günlerinde geçerli değildir.)
Siparişim ne zaman gönderilir?

babynest.com.tr'de yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça aynı gün içinde stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. babynest ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Hafta içi saat 16,00 ' ya kadar verilen siparişleriniz 1-4 iş günü içerisinde , hafta sonu verilen siparişler ise, sevkiyat yapılmaması nedeniyle Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ilk iş gününden itibaren kargoya teslim edilir.Depo calışması, stok sayımı ve kampanya dönemlerinde oluşan yoğunluklar nedeniyle siparişlerin kargoya teslim edilmesinde gecikmeler yaşanabilir. Belirtmek isteriz ki, babynest'in ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin Kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. babynest'in, ürünlerin Kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı babynest sorumlu tutulamaz ancak babynest bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Siparişim ne zaman teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul içi teslimatlar için ortalama 1-5 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1-5 iş günüdür. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden babynest mesul değildir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişinizin takibini 'Bana Özel' sayfasındaki 'Sipariş Takibi' bölümünden yapabilirsiniz.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu 'Bana Özel' başlığı altında yer alan "Sipariş Takibi" sayfasında görebilirsiniz. "Siparişiniz hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu; "Kargoya verildi" ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder. Siparişin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, tercih etmiş olduğunuz kargo şirketinden takip edebilirsiniz.

Hediye seçeneği adresi ve faturası

babynest.com.tr'den verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında 'Fatura ve teslimat adresi farklı' seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı belirtebilirsiniz. Bu durumda, siparişiniz hediye gönderdiğiniz kişiye teslim edilirken, fatura ve irsaliye tarafınıza veya tercih ettiğiniz adresteki kişiye teslim edilir.* Bukoli ile yapılan teslimatlarda faturanız siparişiniz ile birlikte tarafınıza teslim edilecektir. Ayrı bir adrese fatura gönderimi yapılmamaktadır

Teslimatta neye dikkat etmeliyim?

Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.

İade koşulları nedir?

İade işlemlerinin başlayabilmesi için ürünü, Faturasıyla beraber, 447770168 numaralı kod ile MNG kargoya ödemesiz 2 İş günü içerisinde teslim etmeniz gerekmektedir. Ürün bize ulaştığında ve iade onayı aldığında ödeme türüne göre işlem yapılmaktadır. İadelerde ürün Kargo Bedeli (ulaşım ücretleri) ALICI tarafa, yani müşteriye aittir. Sipariş edilen ve geri iade istenen ürünlerin GİDİŞ-GELİŞ tutarı iade içerisinde yer almaz. Kargo tutarı anlaşmalı olduğumuz MNG kargo ile 15TL gidiş - 15TL geliş şeklindedir. (Kapıda ödeme ekstra 5TL) Farklı kargo şirketleri ile gönderilen karşı ödemeli ürünlerin iadesi teslim alınmamaktadır. Ücret İade süresi, ürün bize ulaştıktan sonra ON (10) iş günü içerisinde yapılır. İade Başlangıç süreci için bilgi@babynest.com.tr adresine - WhatsApp 0539 261 79 02 numaramıza mesaj yolu ile - Müşteri Hizmetleri 0554 178 35 68 numaramıza telefon araması olmak üzere, herhangi birine ulaşmanız gerekmektedir. (Hafta içi 09.00-17.00) Kargo Ücretsiz Kampanyası İadeler için Geçerliliğini Korumaz.

Eksik veya hatalı ürün

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa 'Bize Ulaşın' sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir eposta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz 90 554 178 35 68 Acil Destek Hattı telefondan 09:00-20:00 saatleri arasında çalışan Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz. Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir.Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik, eksik ya da ıslak çıkması durumunda:Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.Tutanağı fotoğraflar ile birlikte tarafımıza posta yoluyla göndermeniz ve 90 554 178 35 68 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.

Teslimatla ilgili önemli bilgiler

İstanbul içi sevkiyatı hakkında: İstanbul'un uzak bölge sınırlarında bazı ilçelerine kargo ulaşımı haftanın belli günlerinde yapılmaktadır. Ağva, Durusu, Şile, Ömerli, Adalar, Yeşil vadi, Teke, Polonezköy, Çatalca'nın bazı semtleri, Beykoz bazı köyleri ile Arnavutköy'ün bazı semtleri gibi uzak bölgeler haftanın belirli günleri teslim edilmektedir. İstanbul Adalar'a ve Çanakkale Bozcaada, Gökçeada ilçelerine gönderim yapılmamaktadır. K.K.T.C.'ye gönderim yapılmamaktadır. Güncel bilgi için +90 554 178 35 68 nolu telefondan Bebeveyn Sadakat Merkezi yetkilimizle görüşebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.